Meras A. Vagonis apie ralio idėją: „Rokiškėnai jau žino, ką veiks rugpjūčio 4-5 dienomis”

J. Kačerausko nuotr.

Iki „Samsonas Rally 2017” liko šiek tiek daugiau, nei keturi mėnesiai. Renginys pamažu įgauna pagreitį – intensyviai vyksta paruošiamieji darbai, pasirašomos sutartys su renginio rėmėjais. „Dažnai viskas prasideda nuo paprasčiausio skambučio. Su manimi susisiekė Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Zarasai – ežerų kraštas, todėl vasarą netrūksta masinių renginių. Buvo klausiama, ar Rokiškyje neatsirastų galimybė surengti automobilių ralio“, – apie priešistorę pasakojo Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis.

Platesnis verslininkų požiūris ir iniciatyva

„Po skambučio tikrai neėmiau ploti katučių – tai ne savivaldybės organizuojamas, bet pramoginis renginys. Organizatoriams prakalbus apie didžiules sumas, kilo dvejonės. Ar teisinga mokesčių mokėtojų pinigus skirti pramoginiam renginiui, kuris turi būti kur kas aktualesnis Rokiškio ir rajono verslininkams? Manau, šiandien tai yra per didelė prabanga. Nors dėl jos vėliau galima drąsiai būtų pasipuikuoti. Iniciatyvą, kaip dabar akivaizdu, turėtų rodyti verslininkai. Juk tai masinis, tarptautinis renginys, kuris pritraukia tūkstančius žiūrovų. Tai puiki proga apgyvendinimo, maitinimo įstaigoms pasitempti, pritraukti daugiau klientų ir pasireklamuoti kitoms įmonėms, kurios mato tame perspektyvą. Reikia pagalvoti, kad žiūrovams renginys yra pramoga, o mums dar ir papildomas darbas. Niekam nepaslaptis, kad masiniai renginiai palieka ir mases šiukšlių. Dar vienas ralio „malonumas“ – išrausti keliai, likusios provėžos. Apie padarinių likvidavimą taip pat turi būti pagalvota. Žvelgiant dar plačiau, iš politinės pusės renginys taip pat nepritrauks naujų rinkėjų. Tačiau Rokiškio visuomenei, be abejonės, tokie renginiai reikalingi. Kaip ir tradicinis profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“, taip ir „Samsonas Rally 2017“ atneš žiūrovams, miestelėnams ir miesto svečiams geriausias emocijas.

Geram startui – ir valdžios lėšos

„Vienareikšmiškai šis renginys puiki reklama visam Rokiškio miestui. Savivaldybės biudžete renginiui numatyta skirti 10 tūkst. eurų. Pasikartosiu, kad tai irgi nėra maži pinigai, juolab, kad renginys yra komercinis ir savivaldybė neturėtų investuoti milžiniškų sumų. Tai puikus šansas verslo atstovams ir parama pradžiai, nes visi žinome, kad pati pradžia nėra lengva. Tačiau, kaip sakiau ir kitų renginių organizatoriams, kurie kreipėsi dėl paramos, kiekvienais metais ši parama progresine tvarka mažės, todėl organizatoriai turi pasukti galvą, kaip pritraukti rėmėjus patys. Dėl paramos šiam renginiui buvo kreiptasi ir į Susisiekimo ministrą, kadangi ralis nėra tik vietinės reikšmės renginys“, – dėstė Antanas Vagonis.